Diyet; büyüme ve gelişmenin aynı zamanda sağlığın korunması için besin gruplarının dengeli bir biçimde tüketim planıdır.

Kişiye özel diyet programı danışmanlığı için sağlık durumunun detaylı incelenmesi, biyokimyasal bulguların ve genetik yatkınlıkların belirlenmesi, vücut ölçüleri ve kompozisyonun bilinmesi gerekir. Vücut kompozisyon analizi ile yağ, kas, su değerleri öğrenilir. Kişinin kontrollerinde; Yağdan mı? Kastan mı? kilo kaybettiği çok önemlidir. Bizim amacımız yağ kaybetmektir çünkü kaslar bizim yağ yakan işçilerimizdir. İlk muayenede bir hedef ağırlık belirlenir. Bu hedef ulaşılabilir bir hedef olmalı ve kişiyi demotive etmemelidir. Kliniğimizde; beslenme ve diyet alanında hastalarımıza bireye özgü kapsamlı diyet programları ve beslenme eğitimi hizmetleri de sunulmaktadır. Ayrıca Beslenme ve Diyet Uzmanı hastalıklara uygun beslenme programları, zayıflama ve şişmanlama konularında hizmet verirken ayrıca diyabet alanında da hizmet vermektedir.

Hastalıklarda yapılan diyet sırasında, servislerinde yatarak tedavi gören hastalara, hastalıklarına ve şahıslarına özel diyet programları düzenlenerek, hastalara servislerde yattığı süre boyunca diyetlerin düzenli bir şekilde ulaştırılması ve onlara diyetleriyle ilgili eğitim hizmeti sağlanmaktadır.

Beslenme ve Diyet Ünitesi; hastane dışından özel kurum ve kuruluşlardan gelen talepler doğrultusunda, beslenme ve diyet danışmanlığı, kuruma özel menülerin planlanması konusunda da hizmet veriyor. Hastane dışında seminerler, eğitimler ve beslenme danışmanlıkları verilerek, yazılı ve görsel basında sıklıkla yer alınarak beslenme ve diyet konularında halkı bilgilendirmeye ve bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar da sürdürülüyor.