Modern Tıbbi cihazlarla donatılmış bulunan Acil Servis Ünitesi’nde uzman sağlık kadromuz, hızlı ve etkin müdahale gerektiren hastalara yaşam güvencesi sağlamaktadır. Acil Ünitesi’nin Acil Müdahale bölümünde , kaza sonucu her türlü yaralanma , yanık ,kırık gibi cerrahi müdahalelerinin yanı sıra ; kalp rahatsızlıkları da dahil olmak üzere tüm dahili branşlar ve özellikle çocuk hastalıklarıyla ilgili bütün acil müdahaleler yapılmakadır.

Acil ünitesi’nden özel asansörle ameliyathaneye geçiş imkanı sayesinde gerekebilecek acil müdehaleler de önemli ölçüde vakit kazanılmaktadır.

Acil Ünitesi ; ılk müdahale için her türlü ekipmana , doktor ve teknisyen kadrosuna sahip ambulans hizmetler ile desteklenmektedir. Hastaneye gelen acil çağrı ile 24 saat göreve hazır durumda olan ambulans ekibi ,derhal harekete geçmektedir. Hastaya ulaşıldığı anda gerekli ilk müdahaleler yapıldıktan sonra en güvenli ve seri şekilde hastaneye transfer sağlanmaktadır.

Ambulanslarımız defibrilatör , hasta monitörü , ventilatör , pulsoksimetre , kırıklarda vakum atel , omurilik yaralanmalarında hastayı sarsmayan vakum sedye Uydu ile direkt bağlantıllı yerleşik konum bulma sistemi ( GPS ) gibi gerekli tüm teçhizata sahiptir. Ayrıca Trakya’da bi benzeri olmayan yenidoğan yoğun bakım ve bu bakıma ulaşımı sağlayan yenidoğan transport küvözü de hastalarımızın daima hizmetindedir.